Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jirkan01

Důvodů proč je nevolt je opravdu hodně

Jenže Socani a Komouši jsou nevolitelní z důvodů tak závažných, že je nemá cenu opakovat. Lidovci??? Od dob pana Luxe, který byl osobně slušný člověk, ale v politice fungoval hůř než příslovečný had na tři, ještě víc poklesli směrem k levici. A ODS? Proboha Bém, Langer, Jenčík, Řebíček nebo slavny Burgermaister? To radsi zapomenu na Kalouskovo pusobeni u armady i na knizeci sislani .

0/0
29.12.2009 15:42

nnyky

Krásně napsáno

Bohužel s mými dioptriemi jsem dokázal přelouskat pouze nadpis :-P

0/0
28.12.2009 21:13

mysak_25

Re: Krásně napsáno

R^;-D

0/0
28.12.2009 23:22

mysak_25

Prosim cenzora

aby prilis nezasahoval v mych diskuzich,to ze me nekdo nazve blbem,me nevadi. Zena mi taky nekdy tak rekne a tu snad nesmaznete,ze ne ??

0/0
28.12.2009 18:12

MORAK

Ještě chybí privatizace Becherovky a podvodná "restituce"

Schw... je politik, který si nejvíce nahrabal na podvodech v rámci svých politických konexí.  Jen při "privatizaci"   Becherovky si přišel  podvodně na stamiliony.   Díky Havlovským kámošům z ODA, KDU - ČSL  a  Jana Rumla, kteří to ve vládě odhlasovali a připravili ČR o  zhruba 2 miliardy Kč ve prospěch  Bakaly a Schw....  Vedle něho je Standa Gross poctivec  kluk.  O podvodné   "restituci"  ani nemluvě.

Schwarz.... je největší podvodník v politice,  nakradl  si určitě nejvíc.....RvRvRv

0/0
28.12.2009 16:16

Stará kára

Re: Ještě chybí privatizace Becherovky a podvodná "restituce"

V čem spočíval ten podvod. Můžete alespoň zjednodušeně osvětlit???  Díky. Kára

0/0
30.12.2009 11:31

Mirco1

Bože koukám, že monotematik Werdan..

.... svým srbofilním prismatem bude nazírat zřejmě naprosto všechno. Schwarzenberg měl v jedné věci pravdu: obvykle, když nějaký stát prohraje válku, tak přichází o nějaké území. Že to nebylo spravedlivé v případě Kosova? V případě Republiky srpská Krajina v Chorvatsku také ne a v případě Bosenské republiky Srbské rovněž ne, Werdane.

0/0
28.12.2009 15:01

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Ach jo stejna logika jako ze Tibet prohral a tim padem logicky patri Cine...

0/0
28.12.2009 15:14

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Vy v těchhle dvou věcech vidíte nějakou podobnost, souvislost nebo dokonce stejnou logiku?

Tibet nikdy nebyl de jure samostatným státem a většinou se o to ani dodnes nesnaží (i když dnes by to bylo patrně nejvhodnější řešení) pouze chce vrátit svou rozsáhlou autonomii, kterou do padesátých let míval. Žádný mezistátní konflikt se o situaci v Tibetu nevedl a nevede.

0/0
28.12.2009 15:26

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Podobnost ano,nemuze se nikdo z nich domoci svych prav diky prilis silnemu nepriteli. Ale mate pravdu,ani ty zatraceni Cinani nedosadili do vedeni zeme narkobarony,kuplire a vrahy... Potazmo jim nic neslibovali pod roskou rozmisteni voj.sil a pote za par let vse popreli...

0/0
28.12.2009 15:40

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Poslyšte, ne že bych si o kosovských albáncích myslel kdoví co dobrého, ale vy jste už někdy studoval historii Balkánu jinak než z romantických srbských nacionalistických publikací? Já jen, že mluvit pouze o nich jako o "teroristech, kuplířích a vrazích" je v balkánském kontextu opravdu směšné :) Tím jste je od ostatních VČETNĚ SRBU, Werdane, příliš neodlišil.

No ale zpátky od této odbočky k původnímu problému. Poražený obvykle skutečně ztrácí území a většinou to nebývá fér, nebo minimálně se to nezdá být fér jemu. Po desetiletí balkánských válek, z nichž profitovalo pouze Rusko svým zvyšujícím se vlivem v regionu a například díky nimž se blokovaly možné trasy produktovodů z neruských zdrojů, po desetiletí, kdy mělo Srbsko bezprecedentně volnou ruku v usilování o uspořádání Balkánu podle svých představ za naprosté impotence EU došlo konečně zásahem NATO k alespoň NĚJAKÉMU uklidnění v oblasti.

A řešení byla možná poté pouze dvě a žádná jiná.

0/0
28.12.2009 16:02

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Buď řešení na národnostním principu (tj. mnichovské řešení, odtržení území obývaného menšinou od státu, s jejímž majoritním národem se nesnese) nebo na principu nedotknutelnosti státnich hranic a tudíž odsunu menšinového obyvatelstva. Já osobně bych o něco více preferoval druhou variantu, tj. odsun všech kosovských Albánců z Kosova a všech Srbů z Chorvatska a bosenských území ležících mimo Republiku Srbskou. 

Bohužel idea odsunů a výměn obyvatelstva není zdaleka populární, ač je v řešení problému nejefektivnější.

EU se rozhodla pro první variantu a podle mne to byla chyba.

Třetí řešení ovšem neexistovalo - stažení mezinárodních sil z Kosova a jeho ponechání v srbské a opětovné vypuknutí národnostních nepokojů by naprosto zákonitě opět přeskočilo do dalších částí Balkánu a začalo by tam úřadovat Putinovské Rusko.

0/0
28.12.2009 16:09

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

*v srbské jurisdikci (to poslední slovo mi tam vypadlo).

0/0
28.12.2009 16:11

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

.reseni bylo po 10-ti letech nasnade- rozdeleni KosMet dle etnickych hranic,i kdyz ve prospech Albancu...

0/0
28.12.2009 16:17

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Jednoduché? Tak nejprve: podle etnických hranic z kterého okamžiku? Víte sám, jak bouřlivý vývoj na tu kterou stranu etické složení v Kosovu prodělávalo jen za poslední století (a dalo by se říci, že se ty změny jen a jen zrychlovaly).

Zadruhé: rozdělit mezi koho? Lépeřečeno srbskou část Srbsku, to je jasné. Ale albánskou část? Albánie (z čirého pragmatismu) přiliš o kosovské území nestojí. Komu by mělo připadnout albánské Kosovo? Pokud nikomu a stát se tedy samostatným, tak máte v bleděmodrém současnou situaci, tedy s těmi vrahy, kuplíři atd. v čele (pokud by nevznikl nějaký protektorát OSN, ale troufám si tvrdit, že ani to by ani při postupném předávání samostatnosti těmto lidem vstup do vrcholné politiky nezabránilo), ovšem s okamžitým jablkem sváru vzhledem k tomu, že Kosovo má jako historický celkem celkem jasně definované hranice... což by etnicky rozdělené Kosovo nemělo.

Celkově nevím, v čem by se toto řešení lišilo od toho skutečného, kromě několika problémů navrch.

0/0
28.12.2009 16:37

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Toto reseni navrhovali sami Srbove a jednalo by se alepson o kompromis. Zbytek je problem Albancu,kteri to rozpoutali.Svuj stat jiz maji-Albanii.nyni neokate touzi napr. po reckem Epiru...Reseni by znamelo napr. to,ze se EU snazi o skutecne reseni,kompromis a ne o okupaci a nasilnou anexi...

0/0
28.12.2009 16:49

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

A jaké byly přesně ty detaily toho návrhu? (stačily by mi ty dva parametry, které jsem zmínil nahoře, tj. etnické hranice z které doby a co se má stát s albánskou částí Kosova, k tomu by se určitě vyjádřili). Ještě by možná bylo zajímavém, protože ani uvnitř etnických hranic není populace homogenní, co by navrhovali s těmi, kteří se ocitnou na "nesprávné straně".

0/0
28.12.2009 17:20

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

http://www.novinky.cz/zahranicni/70555-srbsky-prezident-navrhuje-rozdeleni-kosova-pod-srbskou-spravou.html

0/0
28.12.2009 17:27

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

http://zpravy.idnes.cz/rusku-nevadi-rozdeleni-kosova-chce-ale-dohodu-fa9-/zahranicni.asp?c=A070831_124732_zahranicni_mr

http://zpravy.idnes.cz/nizozemsko-by-pripustilo-pripadne-rozdeleni-kosova-pcn-/zahranicni.asp?c=A070828_121741_zahranicni_mr

0/0
28.12.2009 17:32

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

No nebyly by spíše nějaké primární zdroje (v angličtině pokud možno), myslím tím návrh samotné rezoluce, protože ty články jsou na nic, jsou povšechné a tudíž neodpovídají na ty aspekty, které mě zajímají.

0/0
28.12.2009 17:37

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Jestli to v  tom bordelu,comam v pc najdu,dam to sem...

0/0
28.12.2009 18:13

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Ale za dlouhou dobu nekdo z vlastnim nazorem a vedomnostmi...

0/0
28.12.2009 17:00

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Uklidneni doslo jiz pri daytonskych dohodach... Uplny klid tam nebude asi nikdy. Kosovo bylo a je vnitrostatni zalezitosti Srbska... Prizren bylo hlavni mesto strdovekeho Srbska . Stejne si sve zalezitosti resi GB,Turecko,Spanelsko atd... Chorvatsko,Slovinsko vubec s tim nesouvisi,meli na samostatnost pravo a nvic ty putky maji vsude jiny zaklad vychazejici z historie . Vedouci silo byl  Chorvato slovinec Tito.. Prvni masakry v devadesatych letech byli v chorbatsku na ukor Srbu... Ministr obrany byl Chorvat. Srbove v Slavonii a v krajine diky ustasovskym zkusenostem nechteli zit ve spolecnem state s CHorvaty a nakonec se jim vse vypnilo viz.: Operace Medacká kapsa -Operacija Medačk ....Ale toje na dlouho. Ano, Srbve nesou veliky podil na valkach zverstvech a zlocinech.. Ale nejsou v tom zdaleka sami. Ale v otazce KosMet obzvlaste v oblasti mezinarodniho soudnictvi naprosto ano.. Zlocinci,paseraci a vrazi nyni vladnou na srbskem historickem uzemi,nabozenskem,posvatnem centru..

0/0
28.12.2009 16:12

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Vy říkáte nesouvisí - ale ono souvisí. Stejní lidé, stejné velení, stejné politické strany, stejný establishment a stejná ideologie - to všechno spojuje západobalkánské konflikty v 90. letech s kosovským problémem. To prostě oddělit nelze, takhle historii učí na základních školách jako směsku dat bez souvislostí a kontextů (proto ji také skoro nikdo nemá rád a nerozumí, ji).

Moc dobře jistě víte, že na balkáně jakékoli národnostní (někdy až kmenové) napětí velmi rychle překračuje hranice původního problému. Vnitřní problém Srbska v Kosovu jak říkáte už začal před zásahem NATO přerůstat do Makedonie a Řecka.

Já trvám na tom, že reakce NATO a západu jako celku by byla jiná, pokud by Srbsko předchozích 10 let nevedlo několik národnostních válek

Mimochodem, Prizren bylo hlavním městem Srbska zhruba dvacet let. Chápu, že to může stačit pro silné emocionální pouto, ale pozor na to, abyste to neprezentoval tak, že to bylo po staletí centrum srbské státnosti (jen za vlády jednoho panovníka).

0/0
28.12.2009 16:30

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Kosovo bylo a je poutnim a duchovnim centrem Srbskeho zivota, srbum bylo v rezoluci osn slibena  neporusitelna teritorialni intrgrita zeme za rozmisteni sil kfor.Byli podvedeni temer stejne jako my v r.1938. Jejich kulturni pamatky a centra byli za dohledu kfor vypaleny do zakladu: werdan.blog.idnes.cz/c/32223/Mala-galerie-znicenych-evropskych-pravoslavnych-chramu-v-Kosovu.html ,byli jim Albanci ukradeny rodinna sidla ,kde po staleti zili...

0/0
28.12.2009 16:41

oskie98

Autor?

Kdo je autorem tohoto clanku? Pan Werdan, pan Dolecek nebo pan Jansky?

Mozna by to zprehlednily odkazy. Ale zustalo by vubec neco?

0/0
28.12.2009 14:06

ARWAIDEN

Re: Autor?

Někdo, kdo se toužil zviditelnit. Je to stejné, jako by v Anglii napsal článek, kritizující královnu.

0/0
28.12.2009 14:11

mysak_25

Re: Autor?

Ano,je to tak,nestydim se uverejnovat cizi nepohodlne texty,jako

treba tady :Odpověď Jiřímu X. Doležalovi na článek „Hlavně ne Srbsko do

Unie" - 

http://werdan.blog.idnes.cz/c/39702/Odpoved-Jirimu-X-Dolezalovi-na-clanek-Hlavne-ne-Srbsko-do-Unie.html

Jak šel čas s blogy iDNES.cz?

ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.