Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Minsk a Pravý sektor

13. 02. 2015 21:34:18
Dmitry YaroshMnoho lidí mně žádá, abych se vyjádřil k novým "dohodám" podepsaným v Minsku prezidentem Porošenkem ...Při této příležitosti, řeknu pár slov.

https://www.facebook.com/dyastrub/posts/782660468477506

Dmitry Yarosh
Mnoho lidí mně žádá, abych se vyjádřil k novým "dohodám" podepsaným v Minsku prezidentem Porošenkem ...
Při této příležitosti, řeknu pár slov.

1. S Ruskem a Putinem je jakákoliv dohoda nemožná. Žádnou nebudou respektovat.
2. Prezident Ukrajiny dělá vše, co může dělat na mezinárodní scéně; výkřiky o kapitulaci jsou zbytečné ... Já bych doporučil Petru Aleksejeviči zkusit ještě zapojit do jednání USA a Velkou Británii. Tyto státy, na rozdíl od Francie a Německa, dělají antikremelskou politiku ...
3. Na frontě dochází k zintezivnění bojů a zapojení nových ruských-teroristických skupin, a proto hovořit o "příměří", aniž by došlo k velké vojenské porážce nepřátelských sil není na místě.
4. Debaltsevský oblouk. Věřím, že naše jednotky by měli přestat s tím, že za každou cenu drží některá území z politických důvodů. Moderní válka vyžaduje schopnost neustálého pohybu. Bez toho je porážka nepřítele nemožná. Jsme vázáni v Debalcevu velkou silou nepřítele, je nutno nalézt rezervy v jiných místech. Také jsme měli dlouhou dobu na přípravu zkrácení linie fronty, a vzhledem k tomu, že jsme v ohrožené oblasti na stažení našich jednotek na trase Svitlodarsk-Luhansk-Mironovsky. Proč tam, přes několik měsíců relativního klidu nebyly připraveny předem opevněné pozice mi není jasné.
Zdá se, že generální štáb neudělal z porážky u Ilovaiska příslušné závěry ...
Pozitivně hodnotím výkony pluku "Azov" ve směru na Novoazovsk a věřím, že by měl být maximálně podporován Velitelstvím ATO.
5. Dobrovolnický sbor ukrajinského "Pravého Sectoru" pokračoval v nasazování svých vojenských a záložních jednotek, ve školení a logistické podpoře personálu; koordinuje svou činnost s vojenským velením ATO, MAT týmy dobrovolných praporů obrany a ministerstva vnitra. Kromě toho se aktivně zapojuje do procesu přípravy velení ukrajinského dobrovolnického hnutí.
6. Pravý sektor je přesvědčen, že jakákoliv dohoda s pro-ruskými teroristy nemá právní účinek, je v rozporu se stávající Ústavou Ukrajiny, a proto jí občané a vlastenci nejsou vázáni. V případě, že ozbrojené síly obdrží rozkaz k odvezení těžké techniky a zůstanou bez krytí před dělostřeleckou palbou, si Dobrovolnický Ukrajinský Korpus Pravého sektoru vyhrazuje právo prodloužit aktivní bojové akce v rámci svých vlastních operačních plánů, až do osvobození ukrajinských zemí z ruské okupace.
7. Pokud jde o "legalizaci" jednotek DUK, ochrana národní nezávislosti a územní celistvosti Ukrajiny je povinností každého občana. Za tímto ušlechtilým účelem jsme se sdružili v ukrajinském dobrovolnického sboru. Bojují od dubna loňského roku, byly uznány ukrajinským lidem, a mají společenskou legitimitu a důvěru svých kolegů v jednotkách Ukrajinských ozbrojených sil a ministerstva vnitra. Nyní jednáme se státními úředníky o možné "legalizaci" jejich činnosti. Pro to předkládáme Parlamentu návrhů na status DUK a na sociální ochranu dobrovolníků a jejich rodin. To není na jeden den ...
8. Odstavec 10. "Minské dohody" hovoří o "odzbrojení nelegálních skupin." Doufáme, že tým ukrajinského prezidenta, který na těchto materiálech pracuje, mezi ně nezahrne jednotky DUK a podobné "nestatutární" ukrajinské jednotky. Každý pokus o odzbrojení ukrajinských vlastenců by destabilizoval vnitrostátní situaci a hrál do rukou Putina a agresora - Ruska. Navíc by byly podobné pokusy odsouzeny k neúspěchu, protože bojovníci dobrovolnických útvarů jsou schopni bránit své právo na obranu státu a národa v jakémkoliv případě, a to všemi vhodnými prostředky a metodami.
9. "Pravý sektor" nabádá ukrajinský lid, všechna odvětví veřejné správy, ozbrojených sil, všechny formace dobrovolníků aby se sjednotily v boji o státnost ukrajinského národa proti napadení zapřisáhlým nepřítelem Ukrajiny - kremelskou říší.

Pouze budeme-li jednotní můžeme vyhrát!

Smrt ruským teroristickým útočníkům!

Sláva Ukrajině!

Vůdce Vojensko-politického hnutí "Pravý sektor"
Dmitry Yarosh

Багато хто зараз просить прокоментувати нові "мінські домовленості" Президента Порошенка...

З цього приводу скажу декілька слів.

1. З РФ і Путіним будь-які домовленості неможливі. ВОНИ їх ніколи не будуть дотримуватися.

2. Президент України робить все, що може на міжнародній арені; крики про капітуляцію тут зайві... Я би радив Петру Олексійовичу все ж спробувати долучити до перемовин США і Великобританію. У цих держав, на відміну від Франції та Німеччини, є послідовна антикремлівська політика...

3. На фронті спостерігається подальша активізація бойових дій, заходження нових російсько-терористичних угрупувань, отже, говорити про "припинення вогню" без нанесення військової поразки основним силам противника не приходиться.

4. Дебальцевська дуга. На мою думку, наші війська мають припинити хибну практику тримати за будь-яку ціну якісь визначені політиками території. В сучасній війні необхідний постійний маневр силами і засобами. Без нього завдати поразки ворогу неможливо. Скувавши під Дебальцевим великі сили противника, необхідно нанести удари резервами на інших напрямах. Також, потрібно було вже давно підготувати скорочення лінії фронту та, у випадку загрози повного оточення, відвід наших військ на лінію Світлодарськ-Луганське-Миронівський. Чому там не був підготовлений укріпрайон за декілька місяців відносного затишшя - незрозуміло.
Виглядає, що Генштаб не зробив належних висновків із поразки під Іловайськом...
Ми позитивно оцінюємо дії полку "Азов" на Новоазовському напрямі та вважаємо, що вони мають бути максимально підтримані Командуванням АТО.

5. Добровольчий український корпус "Правий сектор" продовжує розгортання своїх бойових та резервних частин і підрозділів, вишкіл і матеріально-технічне забезпечення особового складу; координує свою бойову діяльність з командуванням АТО, бригадами ЗСУ, добровольчими батальйонами МО і МВС. Крім того, ми активно включилися у процес творення Оперативного штабу українського добровольчого руху.

6. ПС вважає, що будь-які домовленості з проросійськими терористами не мають жодної юридичної сили, протирічать існуючій Конституції України, а отже їх виконання не є обов'язковим для громадян. Тому, у випадку якщо ЗСУ отримають наказ на відвід важкої техніки та артилерії і невідкриття вогню, ДУК ПС залишає за собою право продовжити активні бойові дії згідно власних оперативних планів, до повного звільнення українських земель від російської окупації.

7. Щодо "легалізації" ДУК ПС. Захист державної незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком кожного її громадянина. Саме з цією шляхетною метою ми об'єдналися в Добровольчий український корпус. Воюючи з квітня минулого року, підрозділи Корпусу вже отримали визнання українського народу, суспільну легітимізацію та авторитет на фронті серед бойових побратимів ЗСУ та МВС. Зараз ми ведемо перемовини з державними чинниками щодо можливого "узаконення" своєї діяльності. Окрім того ми вносимо на розгляд Верховної Ради декілька законопроектів щодо статусу ДУК і соціального захисту добровольців і їх сімей. Це справа не одного дня...

8. У пункті 10-му чергових "мінських домовленостей" йдеться про "розброєння незаконних формувань". Ми сподіваємося, що представники Президента України, працюючи над цими матеріалами, не мали на увазі ДУК ПС та інші "нестатусні" українські підрозділи. Бо, будь-які спроби так званого розброєння українських патріотів будуть дестабілізовувати ситуацію в середині держави та грати на руку Путіну і державі-агресору - Росії. Крім того, всі такі спроби будуть приречені на поразку, бо бійці добровольчих формувань здатні захистити своє право на оборону держави і народу у будь-який спосіб, всіма доцільними методами і засобами.

9. "Правий сектор" закликає український народ, всі гілки влади, ЗСУ, всі добровольчі формування об'єднатися в боротьбі за державність української нації, проти агресії віковічного ворога України - кремлівської імперії.

Тільки разом - переможемо!

Смерть російсько-терористичним окупантам!

Слава Україні!

Провідник Військово-політичного руху "Правий сектор" Дмитро Ярош

Autor: Michal Werdan | pátek 13.2.2015 21:34 | karma článku: 15.23 | přečteno: 1110x

Další články blogera

Michal Werdan

Americká Pandořina skříňka

„Jsme absolutně zajedno v názoru, že v 21. století nemůžeme nečinně stát a dopustit, aby se v Evropě překreslovaly hranice pod hlavněmi pušek,“ zdůraznil šéf Bílého domu. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/obama-a-merkelova-jednali-o-ukrajine-dbz-/zahranicni.aspx?c=A150209_183328_zahranicni_jj

10.2.2015 v 13:05 | Karma článku: 33.28 | Přečteno: 1627 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Helena Vlachová

Na kosmetice

Jak se cítím, když jdu jako model na kosmetiku ke své studentce češtiny Olze, jež si dělá rekvalifikační kurz kosmetičky. Kurz je financován z evropských fondů

23.4.2017 v 6:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 57 | Diskuse

Jan Andrle

Praha (prý) není muzeum

"Praha není muzeum" je výrok majitele domu postaveného v roce 1920 na rohu Opletalovy ulice, tedy na Václaváku. Není a ON je majitel, takže se začíná bourat. A pak se bude i stavět. Nové, pěkné, moderní administrativní centrum.

23.4.2017 v 5:49 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 91 | Diskuse

Jan Pražák

Ti teplí chlapi jsou fakt fajn

Správně bych měl napsat homosexuálové. Jenomže tenhle výraz je tak strašně korektní, až by si čtenář mohl pomyslet, že se pustím do nějaké učené analýzy sexuálních menšin. Jenomže k tomu se vůbec nechystám.

22.4.2017 v 22:31 | Karma článku: 15.38 | Přečteno: 537 | Diskuse

Petr Omelka

"Vojenský přítel- Kalendář na obyčejný rok 1918"

" Vítězíme. Čeká nás jen další obyčejný rok," křičela rakousko-uherská propaganda. Ti v zákopech ale věděli, jak ve skutečnosti páchne válka a také to, že se blíží neodvratný konec.

22.4.2017 v 21:05 | Karma článku: 11.53 | Přečteno: 290 | Diskuse

Dagmar Stárková

Deštivý den je prý dobrý na dvě věci….

A já nemám ani na jednu pomyšlení. S vypětím sil jsem poklidila, navařila a napekla a teď gaučinguju. Počasí mi hraje do ruky. Nikam nemusím, na nic nemám sílu, ale vlastně se nic ani nedá dělat.

22.4.2017 v 16:51 | Karma článku: 12.14 | Přečteno: 425 | Diskuse
Počet článků 55 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2953
Budu psát o věcech co mi vadí... Lidé, kteří jsou opravdu velmi divní se mohou dostat do významných pozic a mohou mít i značný vliv na dějiny. G. W. Bush

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.