Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Minsk a Pravý sektor

13. 02. 2015 21:34:18
Dmitry YaroshMnoho lidí mně žádá, abych se vyjádřil k novým "dohodám" podepsaným v Minsku prezidentem Porošenkem ...Při této příležitosti, řeknu pár slov.

https://www.facebook.com/dyastrub/posts/782660468477506

Dmitry Yarosh
Mnoho lidí mně žádá, abych se vyjádřil k novým "dohodám" podepsaným v Minsku prezidentem Porošenkem ...
Při této příležitosti, řeknu pár slov.

1. S Ruskem a Putinem je jakákoliv dohoda nemožná. Žádnou nebudou respektovat.
2. Prezident Ukrajiny dělá vše, co může dělat na mezinárodní scéně; výkřiky o kapitulaci jsou zbytečné ... Já bych doporučil Petru Aleksejeviči zkusit ještě zapojit do jednání USA a Velkou Británii. Tyto státy, na rozdíl od Francie a Německa, dělají antikremelskou politiku ...
3. Na frontě dochází k zintezivnění bojů a zapojení nových ruských-teroristických skupin, a proto hovořit o "příměří", aniž by došlo k velké vojenské porážce nepřátelských sil není na místě.
4. Debaltsevský oblouk. Věřím, že naše jednotky by měli přestat s tím, že za každou cenu drží některá území z politických důvodů. Moderní válka vyžaduje schopnost neustálého pohybu. Bez toho je porážka nepřítele nemožná. Jsme vázáni v Debalcevu velkou silou nepřítele, je nutno nalézt rezervy v jiných místech. Také jsme měli dlouhou dobu na přípravu zkrácení linie fronty, a vzhledem k tomu, že jsme v ohrožené oblasti na stažení našich jednotek na trase Svitlodarsk-Luhansk-Mironovsky. Proč tam, přes několik měsíců relativního klidu nebyly připraveny předem opevněné pozice mi není jasné.
Zdá se, že generální štáb neudělal z porážky u Ilovaiska příslušné závěry ...
Pozitivně hodnotím výkony pluku "Azov" ve směru na Novoazovsk a věřím, že by měl být maximálně podporován Velitelstvím ATO.
5. Dobrovolnický sbor ukrajinského "Pravého Sectoru" pokračoval v nasazování svých vojenských a záložních jednotek, ve školení a logistické podpoře personálu; koordinuje svou činnost s vojenským velením ATO, MAT týmy dobrovolných praporů obrany a ministerstva vnitra. Kromě toho se aktivně zapojuje do procesu přípravy velení ukrajinského dobrovolnického hnutí.
6. Pravý sektor je přesvědčen, že jakákoliv dohoda s pro-ruskými teroristy nemá právní účinek, je v rozporu se stávající Ústavou Ukrajiny, a proto jí občané a vlastenci nejsou vázáni. V případě, že ozbrojené síly obdrží rozkaz k odvezení těžké techniky a zůstanou bez krytí před dělostřeleckou palbou, si Dobrovolnický Ukrajinský Korpus Pravého sektoru vyhrazuje právo prodloužit aktivní bojové akce v rámci svých vlastních operačních plánů, až do osvobození ukrajinských zemí z ruské okupace.
7. Pokud jde o "legalizaci" jednotek DUK, ochrana národní nezávislosti a územní celistvosti Ukrajiny je povinností každého občana. Za tímto ušlechtilým účelem jsme se sdružili v ukrajinském dobrovolnického sboru. Bojují od dubna loňského roku, byly uznány ukrajinským lidem, a mají společenskou legitimitu a důvěru svých kolegů v jednotkách Ukrajinských ozbrojených sil a ministerstva vnitra. Nyní jednáme se státními úředníky o možné "legalizaci" jejich činnosti. Pro to předkládáme Parlamentu návrhů na status DUK a na sociální ochranu dobrovolníků a jejich rodin. To není na jeden den ...
8. Odstavec 10. "Minské dohody" hovoří o "odzbrojení nelegálních skupin." Doufáme, že tým ukrajinského prezidenta, který na těchto materiálech pracuje, mezi ně nezahrne jednotky DUK a podobné "nestatutární" ukrajinské jednotky. Každý pokus o odzbrojení ukrajinských vlastenců by destabilizoval vnitrostátní situaci a hrál do rukou Putina a agresora - Ruska. Navíc by byly podobné pokusy odsouzeny k neúspěchu, protože bojovníci dobrovolnických útvarů jsou schopni bránit své právo na obranu státu a národa v jakémkoliv případě, a to všemi vhodnými prostředky a metodami.
9. "Pravý sektor" nabádá ukrajinský lid, všechna odvětví veřejné správy, ozbrojených sil, všechny formace dobrovolníků aby se sjednotily v boji o státnost ukrajinského národa proti napadení zapřisáhlým nepřítelem Ukrajiny - kremelskou říší.

Pouze budeme-li jednotní můžeme vyhrát!

Smrt ruským teroristickým útočníkům!

Sláva Ukrajině!

Vůdce Vojensko-politického hnutí "Pravý sektor"
Dmitry Yarosh

Багато хто зараз просить прокоментувати нові "мінські домовленості" Президента Порошенка...

З цього приводу скажу декілька слів.

1. З РФ і Путіним будь-які домовленості неможливі. ВОНИ їх ніколи не будуть дотримуватися.

2. Президент України робить все, що може на міжнародній арені; крики про капітуляцію тут зайві... Я би радив Петру Олексійовичу все ж спробувати долучити до перемовин США і Великобританію. У цих держав, на відміну від Франції та Німеччини, є послідовна антикремлівська політика...

3. На фронті спостерігається подальша активізація бойових дій, заходження нових російсько-терористичних угрупувань, отже, говорити про "припинення вогню" без нанесення військової поразки основним силам противника не приходиться.

4. Дебальцевська дуга. На мою думку, наші війська мають припинити хибну практику тримати за будь-яку ціну якісь визначені політиками території. В сучасній війні необхідний постійний маневр силами і засобами. Без нього завдати поразки ворогу неможливо. Скувавши під Дебальцевим великі сили противника, необхідно нанести удари резервами на інших напрямах. Також, потрібно було вже давно підготувати скорочення лінії фронту та, у випадку загрози повного оточення, відвід наших військ на лінію Світлодарськ-Луганське-Миронівський. Чому там не був підготовлений укріпрайон за декілька місяців відносного затишшя - незрозуміло.
Виглядає, що Генштаб не зробив належних висновків із поразки під Іловайськом...
Ми позитивно оцінюємо дії полку "Азов" на Новоазовському напрямі та вважаємо, що вони мають бути максимально підтримані Командуванням АТО.

5. Добровольчий український корпус "Правий сектор" продовжує розгортання своїх бойових та резервних частин і підрозділів, вишкіл і матеріально-технічне забезпечення особового складу; координує свою бойову діяльність з командуванням АТО, бригадами ЗСУ, добровольчими батальйонами МО і МВС. Крім того, ми активно включилися у процес творення Оперативного штабу українського добровольчого руху.

6. ПС вважає, що будь-які домовленості з проросійськими терористами не мають жодної юридичної сили, протирічать існуючій Конституції України, а отже їх виконання не є обов'язковим для громадян. Тому, у випадку якщо ЗСУ отримають наказ на відвід важкої техніки та артилерії і невідкриття вогню, ДУК ПС залишає за собою право продовжити активні бойові дії згідно власних оперативних планів, до повного звільнення українських земель від російської окупації.

7. Щодо "легалізації" ДУК ПС. Захист державної незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком кожного її громадянина. Саме з цією шляхетною метою ми об'єдналися в Добровольчий український корпус. Воюючи з квітня минулого року, підрозділи Корпусу вже отримали визнання українського народу, суспільну легітимізацію та авторитет на фронті серед бойових побратимів ЗСУ та МВС. Зараз ми ведемо перемовини з державними чинниками щодо можливого "узаконення" своєї діяльності. Окрім того ми вносимо на розгляд Верховної Ради декілька законопроектів щодо статусу ДУК і соціального захисту добровольців і їх сімей. Це справа не одного дня...

8. У пункті 10-му чергових "мінських домовленостей" йдеться про "розброєння незаконних формувань". Ми сподіваємося, що представники Президента України, працюючи над цими матеріалами, не мали на увазі ДУК ПС та інші "нестатусні" українські підрозділи. Бо, будь-які спроби так званого розброєння українських патріотів будуть дестабілізовувати ситуацію в середині держави та грати на руку Путіну і державі-агресору - Росії. Крім того, всі такі спроби будуть приречені на поразку, бо бійці добровольчих формувань здатні захистити своє право на оборону держави і народу у будь-який спосіб, всіма доцільними методами і засобами.

9. "Правий сектор" закликає український народ, всі гілки влади, ЗСУ, всі добровольчі формування об'єднатися в боротьбі за державність української нації, проти агресії віковічного ворога України - кремлівської імперії.

Тільки разом - переможемо!

Смерть російсько-терористичним окупантам!

Слава Україні!

Провідник Військово-політичного руху "Правий сектор" Дмитро Ярош

Autor: Michal Werdan | pátek 13.2.2015 21:34 | karma článku: 15.50 | přečteno: 1131x

Další články blogera

Michal Werdan

Americká Pandořina skříňka

„Jsme absolutně zajedno v názoru, že v 21. století nemůžeme nečinně stát a dopustit, aby se v Evropě překreslovaly hranice pod hlavněmi pušek,“ zdůraznil šéf Bílého domu. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/obama-a-merkelova-jednali-o-ukrajine-dbz-/zahranicni.aspx?c=A150209_183328_zahranicni_jj

10.2.2015 v 13:05 | Karma článku: 33.35 | Přečteno: 1663 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Monika Lorenzová

Blog o Forexu

Raději bych tuto informaci vynechala, ale přišla jsem o práci. A zároveň jsem byla na dovolené. Zhluboka jsem dýchala a snažila jsem se se cítit dobře. Musím říct, že díky tomu jsem si dovolenou místy i pěkně užila.

19.9.2017 v 11:06 | Karma článku: 6.34 | Přečteno: 353 | Diskuse

Dana Adámková

Není vnučka jako vnučka

Tak, zase jednou musím mezi lidi do vsi. Obchod, pošta, lékárna. Tam se člověk dozví věcí a nových událostí, co kolikrát ani nepotřebuje vědět.

19.9.2017 v 10:58 | Karma článku: 13.85 | Přečteno: 323 | Diskuse

David Vlk

Jak zkazit vlastním dětem život.

Už vidím za pár let to svatební oznámení: "Stehno a Rosamunda si Vám dovolují oznámit, že od příští neděle budou užívat společné příjmení.............."

19.9.2017 v 9:43 | Karma článku: 28.96 | Přečteno: 1178 | Diskuse

Helena Vlachová

Čeho se v životě bojím

Je zajímavé, když jsem se na Kubě stala svědkem toho, jak vypadá ničivý hurikán, nepociťovala jsem příliš strach

19.9.2017 v 6:14 | Karma článku: 12.51 | Přečteno: 322 | Diskuse

Jana Slaninová

Peklo moderního lektora

Kde jsou ty časy, kdy měl Hála vlasy a přednášející pár papírů na kecpultu. K tomu svoji hlavu, styl a hlas. Dnes je tu audio technika, výpočetní technika, výkonné projektory, elektronicky řízené osvětlení. Stačí přijít a zazářit.

18.9.2017 v 19:19 | Karma článku: 18.42 | Přečteno: 419 | Diskuse
Počet článků 55 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2992
Budu psát o věcech co mi vadí... Lidé, kteří jsou opravdu velmi divní se mohou dostat do významných pozic a mohou mít i značný vliv na dějiny. G. W. Bush


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.