Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jirkan01

Důvodů proč je nevolt je opravdu hodně

Jenže Socani a Komouši jsou nevolitelní z důvodů tak závažných, že je nemá cenu opakovat. Lidovci??? Od dob pana Luxe, který byl osobně slušný člověk, ale v politice fungoval hůř než příslovečný had na tři, ještě víc poklesli směrem k levici. A ODS? Proboha Bém, Langer, Jenčík, Řebíček nebo slavny Burgermaister? To radsi zapomenu na Kalouskovo pusobeni u armady i na knizeci sislani .

0/0
29.12.2009 15:42

nnyky

Krásně napsáno

Bohužel s mými dioptriemi jsem dokázal přelouskat pouze nadpis :-P

0/0
28.12.2009 21:13

mysak_25

Re: Krásně napsáno

R^;-D

0/0
28.12.2009 23:22

mysak_25

Prosim cenzora

aby prilis nezasahoval v mych diskuzich,to ze me nekdo nazve blbem,me nevadi. Zena mi taky nekdy tak rekne a tu snad nesmaznete,ze ne ??

0/0
28.12.2009 18:12

MORAK

Ještě chybí privatizace Becherovky a podvodná "restituce"

Schw... je politik, který si nejvíce nahrabal na podvodech v rámci svých politických konexí.  Jen při "privatizaci"   Becherovky si přišel  podvodně na stamiliony.   Díky Havlovským kámošům z ODA, KDU - ČSL  a  Jana Rumla, kteří to ve vládě odhlasovali a připravili ČR o  zhruba 2 miliardy Kč ve prospěch  Bakaly a Schw....  Vedle něho je Standa Gross poctivec  kluk.  O podvodné   "restituci"  ani nemluvě.

Schwarz.... je největší podvodník v politice,  nakradl  si určitě nejvíc.....RvRvRv

0/0
28.12.2009 16:16

Stará kára

Re: Ještě chybí privatizace Becherovky a podvodná "restituce"

V čem spočíval ten podvod. Můžete alespoň zjednodušeně osvětlit???  Díky. Kára

0/0
30.12.2009 11:31

Mirco1

Bože koukám, že monotematik Werdan..

.... svým srbofilním prismatem bude nazírat zřejmě naprosto všechno. Schwarzenberg měl v jedné věci pravdu: obvykle, když nějaký stát prohraje válku, tak přichází o nějaké území. Že to nebylo spravedlivé v případě Kosova? V případě Republiky srpská Krajina v Chorvatsku také ne a v případě Bosenské republiky Srbské rovněž ne, Werdane.

0/0
28.12.2009 15:01

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Ach jo stejna logika jako ze Tibet prohral a tim padem logicky patri Cine...

0/0
28.12.2009 15:14

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Vy v těchhle dvou věcech vidíte nějakou podobnost, souvislost nebo dokonce stejnou logiku?

Tibet nikdy nebyl de jure samostatným státem a většinou se o to ani dodnes nesnaží (i když dnes by to bylo patrně nejvhodnější řešení) pouze chce vrátit svou rozsáhlou autonomii, kterou do padesátých let míval. Žádný mezistátní konflikt se o situaci v Tibetu nevedl a nevede.

0/0
28.12.2009 15:26

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Podobnost ano,nemuze se nikdo z nich domoci svych prav diky prilis silnemu nepriteli. Ale mate pravdu,ani ty zatraceni Cinani nedosadili do vedeni zeme narkobarony,kuplire a vrahy... Potazmo jim nic neslibovali pod roskou rozmisteni voj.sil a pote za par let vse popreli...

0/0
28.12.2009 15:40

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Poslyšte, ne že bych si o kosovských albáncích myslel kdoví co dobrého, ale vy jste už někdy studoval historii Balkánu jinak než z romantických srbských nacionalistických publikací? Já jen, že mluvit pouze o nich jako o "teroristech, kuplířích a vrazích" je v balkánském kontextu opravdu směšné :) Tím jste je od ostatních VČETNĚ SRBU, Werdane, příliš neodlišil.

No ale zpátky od této odbočky k původnímu problému. Poražený obvykle skutečně ztrácí území a většinou to nebývá fér, nebo minimálně se to nezdá být fér jemu. Po desetiletí balkánských válek, z nichž profitovalo pouze Rusko svým zvyšujícím se vlivem v regionu a například díky nimž se blokovaly možné trasy produktovodů z neruských zdrojů, po desetiletí, kdy mělo Srbsko bezprecedentně volnou ruku v usilování o uspořádání Balkánu podle svých představ za naprosté impotence EU došlo konečně zásahem NATO k alespoň NĚJAKÉMU uklidnění v oblasti.

A řešení byla možná poté pouze dvě a žádná jiná.

0/0
28.12.2009 16:02

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Buď řešení na národnostním principu (tj. mnichovské řešení, odtržení území obývaného menšinou od státu, s jejímž majoritním národem se nesnese) nebo na principu nedotknutelnosti státnich hranic a tudíž odsunu menšinového obyvatelstva. Já osobně bych o něco více preferoval druhou variantu, tj. odsun všech kosovských Albánců z Kosova a všech Srbů z Chorvatska a bosenských území ležících mimo Republiku Srbskou. 

Bohužel idea odsunů a výměn obyvatelstva není zdaleka populární, ač je v řešení problému nejefektivnější.

EU se rozhodla pro první variantu a podle mne to byla chyba.

Třetí řešení ovšem neexistovalo - stažení mezinárodních sil z Kosova a jeho ponechání v srbské a opětovné vypuknutí národnostních nepokojů by naprosto zákonitě opět přeskočilo do dalších částí Balkánu a začalo by tam úřadovat Putinovské Rusko.

0/0
28.12.2009 16:09

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

*v srbské jurisdikci (to poslední slovo mi tam vypadlo).

0/0
28.12.2009 16:11

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

.reseni bylo po 10-ti letech nasnade- rozdeleni KosMet dle etnickych hranic,i kdyz ve prospech Albancu...

0/0
28.12.2009 16:17

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Jednoduché? Tak nejprve: podle etnických hranic z kterého okamžiku? Víte sám, jak bouřlivý vývoj na tu kterou stranu etické složení v Kosovu prodělávalo jen za poslední století (a dalo by se říci, že se ty změny jen a jen zrychlovaly).

Zadruhé: rozdělit mezi koho? Lépeřečeno srbskou část Srbsku, to je jasné. Ale albánskou část? Albánie (z čirého pragmatismu) přiliš o kosovské území nestojí. Komu by mělo připadnout albánské Kosovo? Pokud nikomu a stát se tedy samostatným, tak máte v bleděmodrém současnou situaci, tedy s těmi vrahy, kuplíři atd. v čele (pokud by nevznikl nějaký protektorát OSN, ale troufám si tvrdit, že ani to by ani při postupném předávání samostatnosti těmto lidem vstup do vrcholné politiky nezabránilo), ovšem s okamžitým jablkem sváru vzhledem k tomu, že Kosovo má jako historický celkem celkem jasně definované hranice... což by etnicky rozdělené Kosovo nemělo.

Celkově nevím, v čem by se toto řešení lišilo od toho skutečného, kromě několika problémů navrch.

0/0
28.12.2009 16:37

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Toto reseni navrhovali sami Srbove a jednalo by se alepson o kompromis. Zbytek je problem Albancu,kteri to rozpoutali.Svuj stat jiz maji-Albanii.nyni neokate touzi napr. po reckem Epiru...Reseni by znamelo napr. to,ze se EU snazi o skutecne reseni,kompromis a ne o okupaci a nasilnou anexi...

0/0
28.12.2009 16:49

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

A jaké byly přesně ty detaily toho návrhu? (stačily by mi ty dva parametry, které jsem zmínil nahoře, tj. etnické hranice z které doby a co se má stát s albánskou částí Kosova, k tomu by se určitě vyjádřili). Ještě by možná bylo zajímavém, protože ani uvnitř etnických hranic není populace homogenní, co by navrhovali s těmi, kteří se ocitnou na "nesprávné straně".

0/0
28.12.2009 17:20

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

http://www.novinky.cz/zahranicni/70555-srbsky-prezident-navrhuje-rozdeleni-kosova-pod-srbskou-spravou.html

0/0
28.12.2009 17:27

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

http://zpravy.idnes.cz/rusku-nevadi-rozdeleni-kosova-chce-ale-dohodu-fa9-/zahranicni.asp?c=A070831_124732_zahranicni_mr

http://zpravy.idnes.cz/nizozemsko-by-pripustilo-pripadne-rozdeleni-kosova-pcn-/zahranicni.asp?c=A070828_121741_zahranicni_mr

0/0
28.12.2009 17:32

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

No nebyly by spíše nějaké primární zdroje (v angličtině pokud možno), myslím tím návrh samotné rezoluce, protože ty články jsou na nic, jsou povšechné a tudíž neodpovídají na ty aspekty, které mě zajímají.

0/0
28.12.2009 17:37

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Jestli to v  tom bordelu,comam v pc najdu,dam to sem...

0/0
28.12.2009 18:13

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Ale za dlouhou dobu nekdo z vlastnim nazorem a vedomnostmi...

0/0
28.12.2009 17:00

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Uklidneni doslo jiz pri daytonskych dohodach... Uplny klid tam nebude asi nikdy. Kosovo bylo a je vnitrostatni zalezitosti Srbska... Prizren bylo hlavni mesto strdovekeho Srbska . Stejne si sve zalezitosti resi GB,Turecko,Spanelsko atd... Chorvatsko,Slovinsko vubec s tim nesouvisi,meli na samostatnost pravo a nvic ty putky maji vsude jiny zaklad vychazejici z historie . Vedouci silo byl  Chorvato slovinec Tito.. Prvni masakry v devadesatych letech byli v chorbatsku na ukor Srbu... Ministr obrany byl Chorvat. Srbove v Slavonii a v krajine diky ustasovskym zkusenostem nechteli zit ve spolecnem state s CHorvaty a nakonec se jim vse vypnilo viz.: Operace Medacká kapsa -Operacija Medačk ....Ale toje na dlouho. Ano, Srbve nesou veliky podil na valkach zverstvech a zlocinech.. Ale nejsou v tom zdaleka sami. Ale v otazce KosMet obzvlaste v oblasti mezinarodniho soudnictvi naprosto ano.. Zlocinci,paseraci a vrazi nyni vladnou na srbskem historickem uzemi,nabozenskem,posvatnem centru..

0/0
28.12.2009 16:12

Mirco1

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Vy říkáte nesouvisí - ale ono souvisí. Stejní lidé, stejné velení, stejné politické strany, stejný establishment a stejná ideologie - to všechno spojuje západobalkánské konflikty v 90. letech s kosovským problémem. To prostě oddělit nelze, takhle historii učí na základních školách jako směsku dat bez souvislostí a kontextů (proto ji také skoro nikdo nemá rád a nerozumí, ji).

Moc dobře jistě víte, že na balkáně jakékoli národnostní (někdy až kmenové) napětí velmi rychle překračuje hranice původního problému. Vnitřní problém Srbska v Kosovu jak říkáte už začal před zásahem NATO přerůstat do Makedonie a Řecka.

Já trvám na tom, že reakce NATO a západu jako celku by byla jiná, pokud by Srbsko předchozích 10 let nevedlo několik národnostních válek

Mimochodem, Prizren bylo hlavním městem Srbska zhruba dvacet let. Chápu, že to může stačit pro silné emocionální pouto, ale pozor na to, abyste to neprezentoval tak, že to bylo po staletí centrum srbské státnosti (jen za vlády jednoho panovníka).

0/0
28.12.2009 16:30

mysak_25

Re: Bože koukám, že monotematik Werdan..

Kosovo bylo a je poutnim a duchovnim centrem Srbskeho zivota, srbum bylo v rezoluci osn slibena  neporusitelna teritorialni intrgrita zeme za rozmisteni sil kfor.Byli podvedeni temer stejne jako my v r.1938. Jejich kulturni pamatky a centra byli za dohledu kfor vypaleny do zakladu: werdan.blog.idnes.cz/c/32223/Mala-galerie-znicenych-evropskych-pravoslavnych-chramu-v-Kosovu.html ,byli jim Albanci ukradeny rodinna sidla ,kde po staleti zili...

0/0
28.12.2009 16:41

oskie98

Autor?

Kdo je autorem tohoto clanku? Pan Werdan, pan Dolecek nebo pan Jansky?

Mozna by to zprehlednily odkazy. Ale zustalo by vubec neco?

0/0
28.12.2009 14:06

ARWAIDEN

Re: Autor?

Někdo, kdo se toužil zviditelnit. Je to stejné, jako by v Anglii napsal článek, kritizující královnu.

0/0
28.12.2009 14:11

mysak_25

Re: Autor?

Ano,je to tak,nestydim se uverejnovat cizi nepohodlne texty,jako

treba tady :Odpověď Jiřímu X. Doležalovi na článek „Hlavně ne Srbsko do

Unie" - 

http://werdan.blog.idnes.cz/c/39702/Odpoved-Jirimu-X-Dolezalovi-na-clanek-Hlavne-ne-Srbsko-do-Unie.html .

0/0
28.12.2009 15:13

JUDr. madqwert

Proč zásadně volit TOP 09

TOP 09 je nová strana starých tváří, která již prokázala, že drží slovo a její členové nejsou žádní přeběhlíci (svarc - ODA, US, SZ, TOP, kalous - CSL, KDU, TOP), je prorůstová a proto prosadila protirustovy balicek ministra janoty (KSC), je proevropská a proto kalousek volil za prezidenta klause, není populistická a proto se po letech rozhazovani nyni tvari jako spravni hospodari, je slušná a proto kalousek ve snemovne ukazuje fakace, férová a proto svarc za zady parlamentu schvalil nezavislost kosova a spravedlivá, kdyz napriklad lada sustr za milion chtel zmenit zakon ve prospech lobbistu, podporuje kulturu - zejmena exministr jehlicka, ktery skratl snad vsude, kde nemel, tradice - ze by tunelovani a kradeni byla uz ceska tradice?

Když ji miluješ, není co řešit. TOPzlodeji09 ;-D

0/0
28.12.2009 13:39

cenzuraslova

Proč zásadně NEVOLIT 09

Jednak Kalousek dělá na poslance prostředníček a to už samo svědčí o jeho úrovni, jednak nejsem přívrženec Schwarzenbergovy strany Bilderberg Group ani náhodou.

0/0
28.12.2009 13:45

VsichniMeMajiRadi

Re: Proč zásadně NEVOLIT 09

si pleteš pojmy s dojmy. Byl to Topolánek trumbero.

0/0
28.12.2009 13:56

JUDr. madqwert

Re: Proč zásadně NEVOLIT 09

http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/glosar/kalousek-prostrednicek-dluzi-rathovi-30-kc_96574.html

ja na te fotce vidim kalouska ;-D

0/0
28.12.2009 14:14

VsichniMeMajiRadi

Re: Proč zásadně NEVOLIT 09

Taky si pleteš pojmy s dojmy.

0/0
28.12.2009 14:35

VsichniMeMajiRadi

Re: Proč zásadně NEVOLIT 09

Ono se nesmí posunout si prostředníčkem brýle a ani zvedat ruku nad ramena, to je totiž potom hajlování. Jěště že máme také stážce čistoty jako jsi ty a tobě podobní.

0/0
28.12.2009 14:41

ARWAIDEN

Re: Proč zásadně volit TOP 09

Zase lži, TOPka jasně prohlásila, že Janotův balíček je příliš měkký a byla proti dalšímu navyšování rozpočtu. To, že názor lidí se vyvíjí neznamená, že jsou přeběhlíci. Kdybych volil před 15 lety, tak snad bych volil i ČSSD, protože jsem neměl žádné ekonomické znalosti. Nezávislost Kosova schválila většina demokratických států, neboť to co Srbové předváděli kolem roku 1990, byla neuvěřitelná diskriminace Kosovanů (zákaz kosovských novin, zavírání univerzit atd.). Srbové si o to říkali už dlouho předtím, když zradili své vlastní občany, vzali jim půdu a darovali ji Albáncům. Šustr nebyl nikdy členem TOP 09, takových výkuků je v každé straně plno.

0/0
28.12.2009 13:52

JUDr. madqwert

Re: Proč zásadně volit TOP 09

1. nejde o to, jestli janotuv balicek je mekky ci ne, ale ze je protirustovy a TOPzlodeji ho podporili ;-D

2. zejmena kalouskovy nazory se rychle vyviji, staci vzpomenout jeho koalici s CSSD a KSCM ;-D

3. nezavislost kosova vetsina demokratickych statu neschvalila ;-D

4. sustr clenem TOPzlodeju nebyl, protoze ta strana vznikla az pred mesicem ;-D

0/0
28.12.2009 14:13

Glock bez -e

Re: Proč zásadně volit TOP 09

1/ nežvatlej ano? Protikrizový a prorůstový balíček v jednom je jako kvadratura kruhu. A to jen cituji současného premiéra.

0/0
28.12.2009 14:32

Mirco1

Re: Proč zásadně volit TOP 09

Víte drahý Madqwerte, vzhledm k vaší "odbornosti" chápu, že balíček, který snižuje zadlužení a oddaluje státní bankrot nemůžete brát jako prorůstový, ale to jen víc ukazuje, jak trapný jste i se svým zbrusu novým titulem v přezdívce :D

0/0
28.12.2009 15:03

JUDr. madqwert

Re: Proč zásadně volit TOP 09

byl to sam ministr janota, ktery nasledne po prijeti balicku snizil odhad rustu HDP o 0,5% ;-D

0/0
28.12.2009 15:41

Mirco1

Re: Proč zásadně volit TOP 09

Madqwerte položím vám k tomu jednoslovnou otázku: navěky?

0/0
28.12.2009 16:12

tromi

zase tu řádí modrej cenzor

0/0
28.12.2009 13:23

dutina

Re: zase tu řádí modrej cenzor

fakt rudochu?

0/0
28.12.2009 13:25

JUDr. madqwert

Re: zase tu řádí modrej cenzor

spis modrej praskac Rv;-D

0/0
28.12.2009 13:29

tromi

Re: zase tu řádí modrej cenzor

je zajímavý, že ten cenzorský ubožák neni tak aktivní, když se tu blije na Paroubka, to je hluchý a slepý

0/0
28.12.2009 13:33

krosita

Re: zase tu řádí modrej cenzor

blít na paroubka je záslužný čin

0/0
28.12.2009 16:40

tromi

Re: zase tu řádí modrej cenzor

jojo, fakt dutina

0/0
28.12.2009 13:32

Glock bez -e

Re: zase tu řádí modrej cenzor

To víš, když posíláš jiné do p....:-P To se potom nediv. ;-)

0/0
28.12.2009 13:29

tromi

Re: zase tu řádí modrej cenzor

to mu ani nevadilo modrý práskači;-D

0/0
28.12.2009 13:31

Glock bez -e

Re: zase tu řádí modrej cenzor

Jak ty víš, co cenzorovi vadí nebo nevadí? 8-o8-o8-o Pouč mne, protože já to fakt netuším. Kdybych tušil, tak bych neměl 8/10 smazaných příspěvků. :-PX;-)

0/0
28.12.2009 13:35

JUDr. madqwert

Re: zase tu řádí modrej cenzor

tak treba ja mu vadim ;-D

0/0
28.12.2009 13:42

Přečtěte rozhovor s Martou Kučíkovou

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz