Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

KosMet

Michal Werdan

Válka NATO v Jugoslávii - Osm mýtů

Od samého počátku zápolení o osud Jugoslávie po pádu komunistického režimu v roce 1990 byla západním společenstvím podkopávána teritoriální integrita země a podporováno rozdělení unitárního státu. Tlak, jenž byl vyvíjen na jednotlivé státy bývalé federace, vyvolával nacionalistické napětí. Následným sílícím násilím v zemi byl Západem usměrňován a rozdmýcháván konflikt rozdělující znepřátelené státy na dobré, tedy submisivní západnímu politickému a ekonomickému modelu, a ten zlý, tedy odolávající tomuto tlaku. Skutečnost, že jugoslávská federace držela etnické rozepře na uzdě byla Západem soustavně podkopávána a ignorovány možné následky. Svobodné volby, které následovaly po pádu komunismu v listopadu 1990, byly v podstatě založeny na etnickém konsensu. Vláda Spojených států a otec balkánské privatizace George Söros měli eminentní zájem na tom, aby byla bývalá federace rozdělena na etnické státy, které by tak byly snáze podmaněny západními investory a připraveny na implementaci neoliberálních reforem. Zdroj: www.zmag.org Herman E,S,.: Human Rights Watch in Service to the War Party

15.4.2008 v 9:15 | Karma článku: 34.40 | Přečteno: 18297 | Diskuse

Michal Werdan

Kosovský "premiér" BUDE vysvětlovat kšeftování s orgány Srbů

Úřady jednostranně vyhlášeného republiky Kosovo včetně premiéra Hashima Thaciho by měly vyšetřily obvinění, že tamní albánští povstalci koncem 90. let unesli stovky Srbů, odebrali jim jejich tělesné orgány, které pak prodali, a nedobrovolné dárce pak povraždili. Vyzvala k tomu organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW).

14.4.2008 v 20:20 | Karma článku: 17.96 | Přečteno: 1327 | Diskuse

Michal Werdan

Kosovo : Jak se historie stále opakuje

První prohra na Kosově poli byla roku 1389. Následovala dlouhá doba tureckého jařma, v němž církev obstála a uhájila svou existenci, ba upevnila své vnitřní síly. A tak se tato prohra nakonec obrátila ve vítězství duchovní síly pravoslaví nad islámem. K čemu povede dnešní druhá prohra? Podle reakce Srbů, kteří se v drtivé národní většině neobrátili především k použití síly ale k modlitbě, se zdá, že není všechno ztraceno...

14.4.2008 v 8:01 | Karma článku: 22.75 | Přečteno: 1529 | Diskuse

Michal Werdan

NATO plánuje obsadit srbský sever Kosova

S naprostým zděšením sleduju,co se zase chystá.Zábor území a vyhnání Srbů za pomoci KFOR již proběhlo. Ale co se teď kuje,to už snad není ani možné. Rusové samozřejmě jen přihlížejí a jenom zůstává u řečí. Navrhované rozdělení Kosova podél etnických hranic bylo zamítnuto. Šlo prakticky o jediné schůdné a bezbolestné řešení,ale Albánci ho odmítají. Na cizím,ukradnutém území si diktují své podmínky.

12.4.2008 v 11:20 | Karma článku: 19.84 | Přečteno: 1295 | Diskuse

Michal Werdan

Pogrom: Kosovo - Prizren (ze 17. na 18. března 2004)

"Tragický obraz lidského šílenství,"řekl biskup Artemij, který doprovázen těžce ozbrojenou eskortou mezinárodní policie navštívil prizrenské ruiny a obcházel zničená pravoslavná svatá místa a budovy (pátek 26.3.). "Je vskutku nepochopitelné, že během jediné noci zmizelo v plamenech šílenství a násilí vše, co bylo budováno po staletí a chráněno během nejtěžších časů naší historie. Celá srbská čtvrť Potkaljaje vypadá jako po leteckém bombardování, chrám Svatého Vzkříšení je pokryt sazemi z ohně. Biskupská rezidence, kde jsem po léta žil, byla zcela zničena spolu se vším, co se v ní nacházelo. Fresky v chrámu Přesv. Bohorodice v Ljeviji, některé pocházejí už ze 12. stol., byly barbarsky zohaveny, a samotný chrám byl hanebně znesvěcen. Prizren, město, které ochraňovalo staletí kulturní tvořivosti a bylo pýchou ctihodných a kulturních obyvatel Kosova a Metochie, Srbska a celého světa, nyní vypadá jako vesnice v Afghánistánu," řekl biskup o tom, co se stalo v noci 17. března, a nazývá to URBICIDA (vyhlazení města).

10.4.2008 v 8:00 | Karma článku: 20.87 | Přečteno: 4920 | Diskuse

Michal Werdan

Humanitární bombardování

Václav Havel k „humanitárnímu“ bombardování vyzval při otevření Muzea holocaustu ve Washingtonu v roce 1993. Symbolika nebo neobratnost? Týden poté na tiskovce prezident Clinton na přímý dotaz, proč nebombarduje Srby, odpověděl: „the situation is more complicated, we don't have only Bosna and Hercegovina we have Naghorny Kharabach and Nothern Ireland too“. Za několik let už byly ostatní problémy vyřešeny. 24. 3. 1999 NATO zahájilo letecké útoky na Jugoslávii. Papež Jan Pavel II. uznal 1. 4. 1999 oprávněnost zásahu NATO vůči režimu Slobodana Miloševiče a požádal NATO, aby zvážilo možnost přerušení bombardování Jugoslávie alespoň během velikonočních svátků. Opravdu principiální křesťanský postoj... Apríl to ovšem nebyl. Bill Clinton odpověděl, že jakkoliv jej mrzí velikonoční nálety, ještě více by ho mrzelo velikonoční zabíjení kosovských Albánců. Svatý stolec konstatoval, že „chápe, že rozhodnutí zaútočit na Jugoslávii nebylo lehké a velmi lituje, že jugoslávská strana nepřijala mírové návrhy z Rambouillet a Paříže.“ Potupné návrhy. Návrhy, které by žádná svéprávná vláda nepřijala. Clinton to věděl. Papež to věděl. Srbové to věděli. Kosovští Albánci to věděli. Všichni to věděli.

9.4.2008 v 14:20 | Karma článku: 32.06 | Přečteno: 5607 | Diskuse

Michal Werdan

Kosovo, spousty zatajování a dezinformací

Je velice zajímavé sledovat zpravodajství z různých zdrojů a zemí. Kolikrát se člověk diví,kolik se toho dozví trochu jinak a tak trošku "podrobněji". Můj děda ( člen konfenderace politických vězňů ) dokud žil, tvrdil,že se lže více než za komunistů. Vidím to spíš tak, že se jen neukazuje celá pravda, nebo také jen co se hodí do " krámu". Také je pravda,že naše média vetšinou zahraniční zpravodajství přejímají.

8.4.2008 v 18:45 | Karma článku: 26.59 | Přečteno: 2206 | Diskuse

Michal Werdan

Ponte:Kosovští Albánci zabíjeli Srby na obchod s lidskými orgány

Poté, co mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) ve čtvrtek zprostil bývalého kosovského premiéra Ramushe Haradinaje všech obvinění z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti, vyplávavají na svět hrůzy,co se ti " hodní" Albánci na přezlých Srbech dopouštěli. Jak asi Srbům musí být,jak se asi cítí.

5.4.2008 v 20:30 | Karma článku: 22.31 | Přečteno: 1874 | Diskuse

Michal Werdan

Proč si přeje pan kníže Schwarzenberg uznání nezávislosti Kosova,

proč tvrdí je že to užitečné?On sice rádobydiplomaticky tvrdí, že "zatím víc blbli naši srbští přátelé, zatímco Albánci se chovali slušně," ale ani on sám nevěří pohádce "O zlých Srbech a hodných Albáncích," která nám zde byla vtloukána stylem a-lá Goebels od roku 1998, kdy Američané vyškrtli Kosovskou osvobozeneckou armádu UCK se seznamu teroristických organizací a začali se s ní raketovým tempem sbližovat.

25.3.2008 v 7:31 | Karma článku: 35.99 | Přečteno: 4019 | Diskuse

Michal Werdan

Kosovo-rozcestník a více informací

Pro získání více informací jsem pro Vás vyhledal pár velice zajímavých webů. Už jen proto,že Srbové jsou prezentováni jako ti zlí. Jen doufám,že naše vláda nenastoupí do "rozjetého rychlíku" ,jak deklarovala.

24.2.2008 v 18:35 | Karma článku: 17.67 | Přečteno: 2633 | Diskuse

Michal Werdan

Ještě ke Kosovu

Slíbil jsem,že už nikdy sem nic nenapíšu. Ale shlédl jsem dost videí na youtube a to,na které přiložím odkaz,mě připadá velice reprezentativní. Možná i reprezentativní na to,co čeká naše potomky vzhledem k politice EU k multikulturní Evropě.

21.2.2008 v 16:19 | Karma článku: 15.80 | Přečteno: 1270 | Diskuse
Počet článků 55 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3006
Budu psát o věcech co mi vadí... Lidé, kteří jsou opravdu velmi divní se mohou dostat do významných pozic a mohou mít i značný vliv na dějiny. G. W. Bush


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.